Ako na pohybovanie so zastrešením?
Zastrešenie bazénov je zložené z niekoľkých segmentov, ktoré na seba nadväzujú a môžu prechádzať v oboch smeroch. Pohyb zaistí jedna osoba. U širších (od 5m vnútornej šírky) a väčších zastrešenia sú však nutné dve osoby.
Aké je zabezpečenie zastrešenia proti silnému vetru?
Pri silnom vetre, keď hrozí riziko "odlétnutí", je nutné zastrešenie natiahnuť nad bazén a zaistiť všetkými aretačnými prvkami, ktoré k zastrešenie patrí. Ďalej musí byť nasadená a zaistená obe čela. Dvere a iné otvory musia byť uzavreté. Neodporúčame prechádzať so zastrešením a pohybovať sa v okolí bazéna pri silnom vetre.
Aká je ochrana zastrešenia proti ťažkému snehu?
Aby sme zabránili prepadnutiu alebo inému poškodeniu zastrešenia nakumulováním veľkého množstva snehu, je nutné sneh zo zastrešenia odpratávať. Aby nedošlo k jednostrannému zaťaženiu zastrešenia, je nutné odpratávať sneh zo zastrešenia symetricky, najlepšie z oboch strán naraz. Hmotnosť mokrého uľahnutého snehu je niekoľkonásobne vyššia než čerstvého snehu (10 cm mokrého snehu váži cca 90kg / m²).
Ako udržiavať zastrešenie?
Používané materiály na zastrešenie sú odolné voči vode a vlhkosti, konštrukcia nevyžaduje zvláštnu údržbu.
Ako na čistenie zastrešenie bazéna?
Pre zachovanie pekného vzhľadu zastrešenia je vhodné polykarbonát pravidelne čistiť. Pri menšom znečistení stačí umyť zastrešenie prúdom vody. Ak je znečistenie väčšie je potrebné použiť mydlovú vodu alebo jemný saponátový prostriedok (napr. JAR).
Povrch profilov a polykarbonátu je najlepšie čistiť čistou špongiou alebo jemnou kefou, v ktorom nie sú zachytené drobné nečistoty alebo piesok. Nesmie byť používané čistiace abrazívne pasty, ktoré môžu spôsobiť poškriabanie povrchu. Rovnako je neprípustné používanie prípravkov obsahujúcich benzol, benzín, acetón alebo čistiaci prášok. Odporúča sa nečistiť polykarbonát, pokiaľ je rozpálený od slnka. Nepoužívajte ostré náčinie na čistenie zastrešenia bazénu.